Погода на кінець червня

Останні дні червня будуть приємними та теплими. Захмарене небо на заході України розпогодиться у понеділок. І разом з цим знову зростатиме температура повітря.

Характерною особливістю літньої погоди є різка її зміна та досягнення критичних меж. Влітку можемо весь день грітися на пекучому сонці, як за лічені хвилини назбираються грозові хмари і випадуть рясним дощем, тим самим охолоджуючи температуру навколишнього повітря. Опісля, цей дощ миттю висихає і знову відчуваються нотки літньої спеки.

Цього тижня астрономічне літо офіційно розпочалося (формально з 21-го червня - найдовшого сонячного дня) і триватиме до осіннього рівнодення. Тож, літо тільки починається, спека стає не такою помітною - напевне через те, що ми вже звикли до неї. І навіть коли надворі близько +17°С, ми все-одно одягаємо легку сорочку, футболку чи плаття й навіть не думаємо брати верхній одяг. Якою б не була погода, влітку просто не може бути зимно ;-)

А від погоди цього тижня можемо очікувати як спеку з чистим небом, так і невеликий короткочасний дощ та грози (з градом). На заході, півночі та центрі України температура повітря перебуватиме в межах +24°С…+29°С. В п’ятницю може опуститися до +19°С…+23°С. Очікуємо короткочасні опади та подекуди грози. Дутиме невеликий вітер 3-6 м/с, можливі дещо сильніші пориви до 7-8 м/с.

У східних та південних областях переважатиме вища температура. Термометр показуватиме +27°С…+32°С - справжня спека. При цьому, часто небо буде безхмарне і на прямому сонячному промінні температура прогріватиметься ще суттєвіше. Варто бути обережними і не перегріватися.

Що ж до Києва, то тут прогнозуємо малохмарну погоду з проясненнями. Позначка термометра сягатиме +26°С…+29°С із зниженням до +23°С до кінця тижня. Суттєвих опадів не передбачається. Вітер буде теплим від 4 м/с до 8 м/с.

186
9