Найдовший день у році

І знову червень демонструє свою різнобарвність. Цього разу найдовшим днем у році - 21 червня зустрінемо літнє сонцестояння.

Літня пора року є винятковою своїми “довгими днями”. Вже весною ми готуємося до цього періоду - в березні переводимо годинники та переходимо на літній час. Тепер черговий раз відбуваються зміни в добі. Але не часові. Що означає “найдовший день у році” і як це вплине на наш буденний графік?

Насправді нічого критичного не відбудеться. І годинники не потрібно буде переводити чи підлаштовуватися до зміни часу. В цей день доба не зміниться і також буде тривати 24 години, як і зазвичай. Єдина відмінність - світла частина доби (день) триватиме найдовше, а ніч буде найкоротшою. Цей ефект відбувається в період літнього сонцестояння.

У році є два сонцестояння - літнє та зимове. У день літнього сонцестояння Сонце сходить найраніше і заходить найпізніше. При цьому, його полуденні висоти є найвищими. Зазвичай це відбувається 21 червня (або 20 червня у високосний рік). Протягом 1-2 днів перед і після сонцестояння Сонце практично не змінює свого кута нахилу. Тобто, у ці декілька днів полуденні висоти Сонця перебувають у найвищій точці, точки сходу та заходу Сонця також не змінюються. Спостерігаємо ефект незмінної траєкторії руху Сонця - сонцестояння.

Сонце переводить нас у фазу повноцінного літа. Ранні сходи Сонця дають змогу прокидатися раніше, пізній захід забезпечує довгу частину доби, коли все навколо освітлене сонячним промінням. Саме через це ми маємо теплі вечори, температура повітря яких прогрілася впродовж довгого дня. Можемо тривалий час перебувати на природі, займаючись улюбленими справами. Адже, коли як не влітку найкращий час для досягнення ваших мрій? Час діяти!

Літнє сонцестояння - чудовий природний ефект, який змушує Сонце “крутитися” навколо нас, даючи нам всі можливості для насолодження його красою. І не важливо де ми будемо в ці дні - чи в Карпатських горах, чи на озерах і морях, чи на пікніку у лісі, чи просто будемо повертатись ввечері додому з роботи і, при цьому, Сонце ще тривалий час не буде заходити за обрій - ми будемо переконані, що ще багато справ можна зробити саме сьогодні і провести цей час з користю.

244
11