Чи місяць справді існує?

Загадка: якщо Місяць не є зіркою і не є джерелом світла, то як ми бачимо його на небі? Можливо ніякого Місяця не існує? Місяць - фейк?

Чи завжди ми віримо своїм очам? А скільки разів бувало так, що власні ж очі нас обманювали? Інколи ми бачимо те, чого насправді немає. Також трапляються ситуації, що ми надто втомлені аби чітко розгледіти предмети на відстані перед собою. А як щодо Місяця? Можливо його не існує?

Припустимо, що Місяць існує і нас не обманюють. В цьому випадку відомим фактом є те, що Місяць не є зіркою. Відповідно, він світиться на нічному небі лише завдяки сонячному промінню - Сонце світить на Місяць і відбите проміння потрапляє до нас. Саме через це ми можемо розгледіти Місяць.

Вдень Сонце світить на Землю і освітлює нас. Вночі ж Сонце перебуває з протилежного боку нашої планети. В результаті виходить, що Сонце є з одного боку планети, Місяць - з протилежного, а Земля, як бутерброд - посередині.

Також варто зауважити, що Місяць менший ніж Земля - 3 474 км в діаметрі проти 12 742 км діаметру Землі. А це менше в понад 3.5 рази (на даному малюнку співвідношення Місяця і Землі не відповідає дійсності і часто викривлення використовують у художніх фотоілюстраціях). Однак, якщо Земля знаходиться між Сонце і Місяцем вночі, то вона заступає Місяць. Як тоді на нього потрапляє сонячне світло? Виходить так, що Місяця НЕ існує! Що тоді це за ілюзія на небі?

Насправді ми не врахували того факту, що Місяць розташований на дуже великій відстані від нас - середня відстань між центрами Землі і Місяця рівна 384 400 км. І найважливіший параметр - це те, що діаметр Сонця рівний 1 391 016 км!!! А це на порядок більше ніж відстані та розміри Землі і Місяця. При таких розмірах і відстанях сонячному промінню геометрично вдається потрапляти на Місяць. І ми можемо впевнено сказати, що Місяць таки ІСНУЄ.

Все таки Місяць існує. І ми можемо бути спокійні та не хвилюватися за Місяць - він точно є і буде освітлювати нас вночі. А все завдяки величезному Сонцю та вдалій комбінації розмірів та розміщення Сонця, Землі та Місяця. Природа подбала про нас аби ми мали яскраве джерело світла вдень і відблиск цього ж світла вночі.

348
12