Чому відрізняється небо при сході та заході сонця?

Як сонце може по-різному розфарбовувати небо, освітлюючи його всього лише в різну пору доби? У цій статті поділимося секретами та дізнаємося, як відрізнити схід від заходу.

Часто виникають суперечки про красу заходу сонця і чарівність його сходу - що з них гарніше? Про смаки не сперечаються, бо це питання суб’єктивне. Однак важко заперечити той факт, що небо на світанку справді не є таким же, як і при заході сонця.

Існує переконання, що очі неоднаково сприймають світло зранку, вдень і ввечері. Ближче до заходу сонця світло поступово зникає, а небо темніє. І зір неначе більше адаптований до денного світла і починає втомлюватися. Зранку ж навпаки - в нічній темряві зіниці розширені і очі налаштовані на чітке бачення та краще сприйняття. Але з цим твердженням важко погодитися. Людське око здатне практично миттєво переналаштуватися з темного приміщення на денне світло і навпаки. Також важко пояснити чому в такому випадку фотографії сходу і заходу сонця відрізняються (де матриця постійно сприймає в межах своєї можливості і не втомлюється від денного світла)!

На світанку все набуває ніжних відтінків. Ввечері при заході сонця небо насичується червоним, фіолетовим, жовтим, помаранчевим і зеленим (рідко) кольорами. Так в чому ж реальна причина того, що є така різниця насиченості кольорів? Секрет у денних процесах в нижньому шарі атмосфери. Протягом дня земна поверхня прогрівається, в повітря піднімається пил, вологість повітря зменшується. В результаті захід сонця відрізняється кольоровою гамою від світанку. А ще колір неба може відрізнятися в залежності від місцевості, де перебуває спостерігач.

Якщо бути уважними та розглядати ще й протилежну сторону небосхилу, то можна побачити тінь Землі у вигляді смуги попелясто-блакитного відтінку з помаранчевими чи рожевими сегментами. Цю тінь видно у будь-якій точці планети на висоті 10° - 20° над горизонтом.

Сонце здатне дивувати нас своєю красою та затримувати наш погляд надовго. Справді, схід сонця відрізняється від заходу і ми знаємо чому ввечері небо таке насичене та кольорове. Адже це завдяки зміні температури і вологості повітря та попаданню додаткових частинок пилу в повітря. Саме цим користується сонце аби продемонструвати нам всі свої барви.

907
12